tto
13 مرداد 1401 - 08:00

هیئات مذهبی استفاده از ماسک را تذکر دهند/ پیک ۷ در اوج

سمنان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه پیک هفتم به اوج‌گیری خود نزدیک می‌شود، گفت: هیئت‌های مذهبی حتما استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی را تذکر دهند.

سعید کسائیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با نکات بهداشتی و هیئت‌های عزاداری، تاکید کرد: یکی از مهمترین نکاتی که باید مد نظر قرار داد، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که در جلسات متعدد این امر به هیئت‌های عزاداری تذکر و ابلاغ شده است.

خبرنگار مهروی با بیان اینکه افزایش روند بیماران کرونا سرپایی و بستری دو هفته اخیر هفته گذشته سه مورد فوتی کرونایی را در استان سمنان رقم زده که دو مورد آن در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بوده است، افزود: این آمارها نشان می‌دهد که در زمان اوج‌گیری پیک کرونا هستیم و شیوع در بین مردم نیز در حال افزایش است.

کروناکرونامعاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه ماه محرم باید مسائل مرتبط با بهداشت فردی و جمعی بیش از گذشته در نظر گرفته شود، تاکید داشت: ۵۰ درصد بیماران ممکن است بدون علامت باشند و این نشان می‌دهد که رعایت نکاتی مانند ماسک، واکسیناسیون و… در مکان‌هایی که فاصله گذاری قدری محدود تر می‌شود و شاهد افزایش اجتماعات هستیم، تا چه اندازه اهمیت دارد.

کسائیان با بیان اینکه اگر فردی واکسن نزده، حتماً وارد اجتماعات نشود، بیان کرد: دیگر توصیه ما به عزاداران حسینی این است که اگر کسی بیماری مزمن، چاقی، بیماری قلبی، فشار خون، مصرف کورتون و … را نیز دارد، از حضور در عزاداری‌ها پرهیز کند چرا که این عوامل، بیماری کرونا را تشدید می‌کنند.

وی با بیان اینکه این دو قشری که در بالا ذکر شد ترجیحاً عزاداری‌ها را در خانه دنبال کنند، بیان کرد: حتماً اگر افراد وارد مراسم می‌شوند، می‌بایست ماسک داشته باشند و مسئولان هیئت‌های مذهبی و انتظارات هیئت‌ها سعی کنند افراد را بدون ماسک در مراسم نپذیرند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه هیئات مذهبی نسبت به استفاده از ماسک به مردم تذکر دهند، گفت: تا جایی که ممکن است، مراسم ماه محرم را باید در فضای باز مدیریت کرد همچنین باید تاکید کرد که تکمیل چرخه واکسیناسیون سه دز و همچنین دریافت دز چهارم واکسن کرونا، یکی از بهترین راهکارهای مقابله با بیماری و تشدید آن است.

هیئات

منبع: مهر
شناسه خبر: 530647