tto
14 مرداد 1401 - 14:31

ایستادگی در مقابل زیاده خواهی های غرب از درس های عاشورا

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی گفت: درسی که از وقایع عاشورا می‌گیریم این است که تسلیم نخواهیم شد و در مقابل زیاده خواهی‌های غرب، خواهیم ایستاد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر کرمان که در مصلای امام علی (ع) برگزار شد، ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی گفت: قرار گرفتن ابزار، حکومت و قدرت سیاسی در دست مردان الهی، باعث رشد و پیشرفت حکومت و قرار گرفتن در مسیر الهی خواهد شد و در مقابل اگر این قدرت سیاسی دست افرادی با تفکرات شیطانی بیفتد، جز فاصله گرفتن از هدایت چیز دیگری نخواهد داشت.

او افزود: تعامل در دوران و عصر‌های متفاوت می‌تواند ما را در جریان کربلا و عاشورا با این ۲ طرز فکر بهتر آشنا کند.

کربلا و عاشورانماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: در جوامع بشری با ۳ خط افراطی، بی تفاوت و تماشاچی و خط مردان حق طلب و مردان الهی مواجه هستیم.

او گفت: ۲ خط افراطی و تماشاچی، ۲ خطی هستند که در تاریخ بسیار به هم نزدیک بوده اند.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، شهادت سرلشکر خلبان بابایی و شهادت محمود صارمی را تسلیت گفت و افزود: روز خبرنگار را به خبرنگاران فداکار و وظیفه شناس که واقعیات و دستاورد‌های نظام اسلامی را انعکاس می‌دهند، تبریک می‌گویم و از آن‌ها قدر دانی می‌کنم.

نماز جمعهاو در بخش دیگری از بیانات خود از آزادگان و مفقودان تجلیل کرد و افزود: بزرگداشت شهدای مدافع حرم آن هم در محرمی که اوج دفاع از محرم می‌باشد، واجب است.

امام جمعه کرمان تصریح کرد: باید از زحمات مسئولان کشوری و استانی که در کمک رسانی به سیل زدگان تلاش بسیار کردند قدردانی کرد؛ اما باید ۲ مسئله مهم مد نظر قرار گیرد.

سیل زدگاناو افزود: بایستی هر چه زودتر خسارات سیل جبران شود و پیشگیری هم صورت گیرد تا این اتفاقات، دیگر رقم نخورد.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: روز‌های بسیار حساس تاریخ اسلام تاسوعای حسینی است که اختصاص به حضرت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل (ع) دارد. فردی که اوج فداکاری و ایثار برای دفاع از حریم امام زمانش برای رساندن آب به تشنگان را به نمایش گذاشت و در یک کلام در دفاع از حریم اسلام جان خود را  فدا کرد.

او می‌گوید: صحنه دیگر مربوط به روز عاشورا و با محوریت امام حسین (ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: درسی که از این وقایع می‌گیریم این است که ما تسلیم نخواهیم شد و در مقابل زیاده خواهی‌های غرب خواهیم ایستاد؛ اما با مدیریت مناسب، باز دارندگی را به فضل خدا به جای خواهیم رساند که استکبار میدان را خالی کند.

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانکرمان

شناسه خبر: 536476