tto
09 مرداد 1401 - 16:37

وزش تندباد و گرد و خاک نیمه جنوبی آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد

ارومیه - ایرنا - کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بر اساس نقشه های پیش بینی و پیش یابی، در اوقات بعد از ظهر و در نیمه جنوبی استان سرعت وزش باد افزایش می یابد که همراه با احتمال گردو خاک است.

یاسر اشتاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: لازم است شهروندان از تردد در اطراف سازه های تبلیغاتی و یا ساختمانهای نیمه تمام و یا تردد در ارتفاعات تا روز سه شنبه خودداری کنند.

وی با بیان اینکه نوسانات دمایی محسوس برای استان در ۲۴ ساعت آینده پیش بینی نمی شود ادامه داد: بارشی در مناطق مختلف استان ثبت نشده و دمای ارومیه مرکز استان در مدت زمان یاد شده بین ۱۸ و ۳۴ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در این مدت شهرستان چالدران خنک ترین شهر استان با مثبت ۱۶ درجه سانتی گراد و شهرستان پلدشت گرم ترین شهر با بیشینه ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر است.

اشتاد با بیان اینکه وزش باد در اغلب نقاط استان ثبت شده است افزود: بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان خوی با ۵۰ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا،آذربایجان غربی استانی کوهستانی با آب و هوای خنک و ملایم است سالانه بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیمتر باران در این منطقه ثبت می شود و شهرستان سردشت پر بارش ترین منطقه آن با سالانه ۱۰۰۰ میلیمتر بارندگی است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 507063