tto
22 اسفند 1401 - 23:28

آمادگی ۳۰ واحد بوم‌گردی در مرکزی برای استقبال از مسافران نوروزی

اراک- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: ۳۰ واحد بوم‌گردی در نقاط مختلف این استان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن حسینی با اشاره به آمادگی ۳۰ واحد بوم‌گردی در مرکزی برای استقبال از مسافران نوروزی اظهار داشت: واحدهای بوم گردی استان مرکزی در روستاهای شهرستان‌های اراک، خمین، خنداب، تفرش، ساوه، دلیجان، محلات، شازند و شهر نراق قرار دارند.

وی اظهار کرد: واحدهای بوم‌گردی استان مرکزی بر اساس بخشنامه وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به درجه یک تا سه تقسیم‌بندی شده و هزینه اقامت یک شبانه روز در هر یک از این واحدها همراه با صرف صبحانه از سه تا ۶ میلیون ریال متغیر است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ادامه داد: بوم‌گردی یا اکوتوریسم شاخه‌ای با ارزش از صنعت گردشگری است که بر جذب و اقامت گردشگر در مناطق بومی و روستایی تکیه دارد.

حسینی بیان کرد: مسافران نوروزی علاقه‌مند به حضور در این اقامتگاه‌ها در خانه‌های قدیمی به دور از فضای شهری، از غذاهای سنتی و یا آئین‌های بومی، محلی و مذهبی و فضای آرام روستا استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تسهیلات ویژه‌ای با نظر کارشناسی به منظور مرمت، بازسازی، تعمیر و تجهیز اقامتگاه‌های بوم گردی به متقاضیان پرداخت می‌کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به اینکه اولین اقامتگاه بوم‌گردی در استان مرکزی از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: اطلاعات اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان به صورت بروشور تهیه شده که در ایام نوروز در ورودی تمامی شهرستان‌های استان به مسافران نوروزی ارائه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1091463