tto
06 مرداد 1401 - 10:58

آغاز کشیدن دومین نقاشی عاشورایی «کآرام جان می‌رود» در حضور عزاداران حسینی

همزمان با فرارسیدن دهه اول ماه محرم، نقاشی عاشورایی «کآرام جان می‌رود»، با هنرمندی محمدرضا محمدحسین به صورت زنده در برابر چشمان عزاداران حسینی ترسیم می‌شود.

- اخبار فرهنگی -به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نقاشی عاشورایی «کآرام جان می‌رود»، همزمان با فرارسیدن دهه اول ماه محرم، برای دومین سال در فرهنگسرای رسانه کشیده می‌شود. این نقاشی پرده‌ای از واقعه عاشورا است که در ابعاد 2 در 1 متر کشیده خواهد شد.

خبرگزاری تسنیممحمدرضا محمدحسین از هنرمندان بنام نقاشی قهوه‌خانه‌‌ای، این تابلوی عاشورایی را از آغاز ماه محرم تا روز اربعین حسینی در فضای باز فرهنگ‌سرای رسانه به صورت زنده در برابر چشمان عزاداران حسینی ترسیم می‌کند.

این اثر ارزشمند پس از پایان، به صورت یک محصول هنری به مزایده گذاشته می‌شود و عواید حاصل از فروش آن، همچون سال گذشته برای صرف در امور خیریه و مدرسه‌سازی در منطقه محروم خرج می‌شود.

محمدرضا محمدحسین از شاگردان استاد عباس بلوکی‌فر است. او تاکنون بیش از 25 پرده عاشورایی برای اماکن مذهبی نظیر تکیه پایین تجریش، تکیه بالا تجریش، نخل کاشانک و حسینیه ائمه اطهار کشیده و در طراحی و تکمیل پرده‌های عاشورایی فراوانی نیز حضور داشته است. این هنرمند عرصه تجسمی تاکنون بیش از 10 نمایشگاه در تهران برگزار کرده است.

براساس این گزارش، فرهنگسرای رسانه همزمان با محرم سال 1399 و در قالب ویژه برنامه «کآرام جانم می‌رود» برای اولین بار، یک نقاشی عاشورایی را با هنرمندی محمدرضا محمدحسین خلق کرد. کشیدن این نقاشی بیش از 40 روز زمان برد و در نهایت طی مزایده‌ای به فروش رسید تا عواید حاصل از فروش آن صرف امور خیریه شود. امسال نیز این فعالیت هنری عاشورایی تکرار می‌شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از اجرای زنده نقاشی "کآرام جان می‌رود" می‌توانند از اول تا دهم ماه محرم از ساعت 17 تا 20 به فضای باز پارک پایداری (مجاور فرهنگسرای رسانه) واقع در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان ناطق‌نوری، میدان قبا، جنب بوستان پایداری، فضای باز فرهنگ‌سرای رسانه مراجعه کنند.

حبیب‌الله صادقی هنرمند پیشکسوت نقاشی درگذشت

حبیب‌الله صادقی هنرمند پیشکسوت نقاشی درگذشتانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 482988