tto
11 مرداد 1401 - 08:19

پکن از تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی حمایت نمی‌کند

نماینده چین در سازمان ملل می‌گوید تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی اوضاع را بدتر می‌کند و سازمان ملل هم باید به جای تحریم، نقش سازنده‌ای ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از، «ژانگ جون»، نماینده دائم چین در سازمان ملل اعلام کرد پکن از اعمال تحریم‌های بیشتر علیه پیونگ‌یانگ حمایت نمی‌کند.

خبرگزاری مهرنماینده چین در سازمان ملل که این ماه ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد افزود: به خاطر جایگاه شورای امنیت و نقشی که دارد، رفتار و اقدام شورای امنیت باید به جای بدترکردن شرایط، سازنده و در جهت بهبود شرایط باشد.

وی در همین رابطه تأکید کرد: از دیدگاه چین، ما فکر نمی‌کنیم تحریم‌های بیشتر وضعیت کنونی را به سمت خاصی ببرد، و در عوض تنش بین طرف‌ها را بدتر می‌کند.

این مقام چینی همچنین از آمریکا و کره شمالی خواست به صورت مستقیم درباره مسائل اختلافی گفت‌وگو کنند و واشنگتن اقدامات عملی و اساسی برای پاسخ به نگرانی‌های پیونگ‌یانگ انجام دهد.

مقامات کره جنوبی و آمریکا در هفته‌های اخیر مدام تکرار می‌کنند که کره شمالی در حال آماده‌سازی برای انجام یک آزمایش هسته‌ای دیگر است، اما نماینده چین در سازمان ملل می‌گوید پکن هیچ گونه اطلاعات موثق و قابل‌استنادی درباره چنین آزمایشی در دست ندارد.

کره شمالی آزمایش موشک‌های بالستیک و دیگر پرتابه‌ها را در سال ۲۰۲۲ افزایش داده است. از آغاز امسال پیونگ‌یانگ ۱۸ موشک را آزمایش کرده و گفته می‌شود برخی از آنها موشک فراصوت (هایپرسونیک) بوده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 516384