tto
08 آذر 1401 - 15:23

تقابل ایران با آمریکا موقعیتی ویژه برای کارلوس کی روش

یک روزنامه آمریکایی از تلاش کارلوس کی روش برای شکست دادن یانکی ها نوشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز» در مطلبی درباره بازی امشب ایران و آمریکا و با اشاره به سابقه همکاری «کارلوس کی‌روش» با فدراسیون فوتبال آمریکا و همچنین تیم باشگاهی  «مترو استارز» نوشته است: زمانی، کی‌روش یک سال کار کرد تا تلاش کند فوتبال آمریکا را از نو بسازد و حالا در قامت سرمربی تیم ملی ایران، تلاش دارد آمریکا را شکست دهد.

«گرگ برهالتر» سرمربی تیم ملی آمریکا می‌گوید: او یک سال وقت صرف کرد تا فوتبال آمریکا و پیشرفت بازیکنان جوان را تجزیه و تحلیل کند. من یادم هست وقتی در سال ۱۹۹۸ در تیم ملی بودم، او در اطراف تیم در حال نظارت بود.

رسانه آمریکایی نوشته در پایان آن سال، کی‌روش به یک طرح اولیه ۱۱۳ صفحه‌ای رسید که بر مبنای آن تصور می‌شد  آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۰ به فینال می‌رسد. این در حالی است که برهالتر به این امید دارد که بتواند تیمش را از حذف از دور گروهی نجات دهد. برای این کار او فقط به برد مقابل تیم کی‌روش نیاز دارد.

کی‌روش ۶۹ ساله با چندین تیم مختلف در ۱۰ کشور کار کرده است. از غول‌های اروپایی به نام‌های رئال مادرید و منچستریونایتد تا تیم ژاپنی «ناگویا». ایران تنها تیمی است که او بیش از دو سال و نیم در آن مانده است. خود کی‌روش هم می‌گوید رقابت با آمریکا در جام جهانی یک موقعیت «ویژه» برای او خواهد بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 888401