tto
21 مرداد 1401 - 14:07

خطیب جمعه دماوند: پرتاب ماهواره خیام به فضا نشان از پیشرفت های علمی ایران دارد

دماوند - ایرنا -خطیب جمعه دماوند با اشاره به پرتاب ماهواره خیام، گفت: این ماهواره نماد توانایی دانشمندان ایرانی در تحقق شعار "ما می‌توانیم" است؛ پیشرفت علمی از ابزارهای اقتدار ماست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دماوند با بیان اینکه هزینه کردن برای محرم، سرمایه‌گذاری برای تربیت اسلامی جامعه و افراد و خانواده‌ هاست، اظهار داشت: باید قدر این فرصت ها را بدانیم و مجالس را باشکوه برگزار کنیم.

وی ادامه داد: باید محرم و صفر و نهضت روح بخش حسینی را زنده نگه داریم و نسل های آینده را برای روشن نگه داشتن چراغ محافل حسینی آماده نگه داریم.

این مقام مسئول ضمن تشکر از مسئولان هیئت های مذهبی، حسینیه ها و مساجد که در بر پایی مراسم عزاداری سالار شهیدان زحمات زیادی را متحمل شدند، گفت: از همه مردم عزیز شهرستان دماوند و زنان و مردانی که زینب گونه و حسین وار پیام و اهداف قیام عاشورا را ترویج کردند، تشکر می کنم.

خطیب جمعه دماوند ادامه داد: از بانیان خیر و کسانی که برای اطعام و پذیرایی از عزاداران محترم هزینه کردند، تشکر می کنم و دعا می کنیم خداوند به مال و ثروت آنان برکت بیشتری عنایت کند؛ همچنین از مرثیه سرایان، سخنرانان، زنجیر زنان، سینه زنان و علمداران سیدالشهدا(ع) و همه مجریان برنامه های عزاداری تشکر می کنم.

وی گفت: از شهرداری ها و دهیاری ها می خواهیم نسبت به نظافت کوچه ها و خیابان ها اهتمام بیشتری داشته باشند؛ در تابستان تخلیه سطل های زباله باید در زمان مشخص و سریعتر انجام شود.

حجت الاسلام فتاح دماوندی بیان داشت: مردم از وجود سگ های ولگرد آلوده و خطرناک در سطح شهرها و روستاهای گلایه دارند و از مسئولان تقاضا دارند که به صورت دائمی و جدی به این مسئله رسیدگی کنند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه فصل تابستان در حال سپری شدن و تمام شدن است، اما برخی شهرداری ها و دهیاری ها هنوز عملیات عمرانی خود را آغاز نکرده اند، افزود: اهالی محترم مسکن مهر دماوند از نبود امکانات رفاهی اولیه مثل پارک و خدمات مشابه ناراحتند که از شهرداری محترم تقاضا داریم به مسکن مهر بیشتر توجه کنند.

این مقام مسئول بیان داشت: هنوز برخی از کوچه های مسکن مهر دماوند آسفالت و جدول ندارد و مردم در تابستان از گرد و خاک و در زمستان از گل وشل در رنج هستند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه مردم دماوند از قطعی های مکرر آب گله مندند، گفت: از مسئولان مربوطه تقاضا داریم که این موضوع را ساماندهی و رسیدگی کنند.

خطیب جمعه دماوند در ادامه با اشاره به پرتاب ماهواره خیام، افزود: این ماهواره نماد توانایی دانشمندان ایرانی در تحقق شعار "ما می‌توانیم" است؛ پیشرفت علمی از ابزارهای اقتدار ماست.

وی با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای شاهد فضاسازی رسانه ای غربی ها برای به کرسی نشاندن عجولانه متن پیشنهادی آنها هستیم، گفت: تا زمانی که ایران از برداشته شدن تحریم ها و تضمین های مربوطه اطمینان حاصل نکند، تحت تاثیر بازی رسانه ای قرار نخواهد گرفت چراکه توپ در زمین آنهاست.

حجت الاسلام فتاح دماوندی بیان داشت: جبهه مقاومت بالنده و سرزنده و به آینده روشن خود امیدوارانه چشم دوخته است، قله آرزوهای ما ظهور امام زمان(عج) است.

این مقام مسئول گفت: عربستان نمی‌تواند جنگ با یمن را ده ها سال ادامه دهد، یمنی ها هم هیچگاه تسلیم نخواهند شد، پس بهتر است سعودی ها جلوی ضرر را از حالا بگیرند و خود را بیش از این مفتضح نکنند.

امام جمعه دماوند پیروزی جهاد اسلامی فلسطین در درگیری سه روزه با رژیم صهیونیستی و شکستن گنبد آهنین با شلیک هزار موشک به سمت اسرائیل را گرامی داشت و افزود: عقب نشینی و قبول آتش بس و گدایی برای آن از طرف اسرائیل غاصب، نشان از ضعف روحی و شکستگی درونی صهیونیست‌ها دارد، این فروپاشی را پیشاپیش تبریک میگوییم.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 570945