tto
10 مرداد 1401 - 08:38

رییس سازمان مدیریت‌وبرنامه‌ریزی خراسان‌شمالی منصوب شد

بجنورد -ایرنا- «مرتضی بهزادفر» با حکم سید مسعود میرکاظمی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی منصوب شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در حکم رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خطاب به مرتضی بهزاد فر به برنامه ریزی برای تحقق سهم استان از GDP کشور و تعیین ارزش افزوده هر بخش، برنامه ریزی برای کاهش نرخ بیکاری، تهیه و تدوین برنامه های توسعه ای استان و شهرستان ها، نظارت بر اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای استانی و ملی، نظارت بر اجرای نظام فنی و اجرایی، پیاده سازی و نظارت بر اجرای طرح آمایش سرزمینی استان در چارچوب ضوابط ملی آمایش سرزمین و هماهنگی با تغییر ساختار بودجه مبتنی بر رشد اقتصادی و بازمهندسی شاخص های توزیع اعتباراتتصریح شده است.

در ادامه این حکم آمده است: «امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به عدالت محوری، انقلابی گری، مردم‌داری، پاکدستی و فسادتیزی، قانون مداری و مفاد عهدنامه مدیران در دولت مردمی، با اتخاذ تدابیر مناسب در حل مشکلات استان کوشا باشید.»

بهزادفر دانش آموخته دکتری علوم آبخیزداری از دانشگاه تربیت مدرس است و پیش از این مسوولیت حراست سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی را بر عهده داشت.

وی پیشتر مشاور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی بود. همچنین سرپرستی معاونت هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی را در کارنامه دارد.

براساس این گزارش، خراسان شمالی استانی مصرف کننده و یکی از گران‌ترین بازارها را در بین استان های کشور دارد و قیمت اجناس در آن بالاتر از دیگر مناطق است.

علت اصلی بالا بودن نرخ تورم و قیمت اجناس نبود واحد تولیدی بزرگ در بخش های مختلف همچون مواد غذایی و پوشاک است.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت این استان در روستاها سکونت دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 510401