tto
08 مرداد 1401 - 15:11

سیل به ۲۲۰ واحد مسکونی در خانمیرزا چهارمحال و بختیاری خسارت زد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست فرمانداری خانمیرزا با اشاره به بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در این شهرستان گفت: جاری شدن سیل به ۲۲۰ واحد مسکونی در این شهرستان خسارت وارد کرد.

یدالله خالدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: براساس ارزیابی‌های اولیه انجام شده از میزان خسارت سیل در خانمیرزا، ۱۰۰ واحد مسکونی تخریب شده و ۱۲۰ خانه نیازمند تعمیر است و افزایش این تعداد منزل خسارت دیده وجود دارد.

یدالله خالدیوی افزود: جاری شدن سیل در شهرستان خانمیرزا حداقل ۱۰ هزار متر مربع از زیرساختی‌ها و ۱۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی را نابود کرد.

خالدی تصریح کرد: بارش شدید باران و جاری شدن سیل در خانمیرزا باعث آب‌گرفتگی تعدادی از خانه‌های مسکونی روستای چارگاه سادات، تخریب پُل و پُر شدن مسیل‌های پایین‌دست این روستا شد.

وی یادآور شد: به‌دنبال این بارش‌ها و جاری شدن سیل، زمین‌های کشاورزی و جاده روستای چارگاه سادات خانمیرزا دچار آب‌گرفتگی شدید شده است.

سرپرست فرمانداری خانمیرزا اظهار داشت: در روستای سیله این شهرستان جوی‌ها و جدول‌ها از گل‌ولای پُر و آب وارد تعدادی از خانه‌های این روستا شد و خسارت به مواد غذایی و وسایل زندگی مردم شد.

وی گفت: این بارندگی و سیل اخیر خسارت‌هایی به زنبورداران و عشایر مستقر در مناطق مختلف شهرستان خانمیرزا وارد کرده است.

خالدی تاکید کرد: هم‌اکنون کارشناسان و گروه‌های ارزیاب از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهاد کشاورزی، جمعیت هلال‌احمر، دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها به مناطق مختلف سیل‌زده در شهرستان خانمیرزا اعزام شده‌اند تا خسارت‌های وارد شده را براورد و اعلام کنند.

وی با اشاره به آماده‌باش کامل اعضای ستاد مدیریت بحران خانمیرزا تا پایان بحران مربوط به بارندگی و احتمال جاری شدن سیل در این شهرستان افزود: برآورد خسارت نهایی این سیلاب پس از پایان بحران اعلام و اطلاع‌رسانی می‌شود.

خالدی تصریح کرد: هفته گذشته و قبل از جاری شدن سیلاب، تمامی مسیل‌ها، جوی‌ها و جدول‌های مناطق مختلف شهرستان خانمیرزا بازگشایی، لای‌روبی و تعدادی بیل کانیکی در نقاط خطرناک مستقر شد.

به گزارش ایرنا، سامانه بارشی از شامگاه چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری فعال و باعث جاری شدن سیل در پنج شهرستان این استان شد.

براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی بارش باران تابستانه ناشی از فعالیت سامانه مانسون تا روز دوشنبه در چهارمحال و بختیاری تداوم دارد و هشدار سطح قرمز در این خصوص صادر شده است.

آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا در ۱۵۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 498512