tto
14 مرداد 1401 - 15:21

توسعه صنعت هسته‌ای پشتوانه خوبی برای مذاکرات است

تهران- ایرنا - نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل پیشرفته در روزهای اخیر گفت: توسعه صنعت هسته‌ای پشتوانه خوبی برای مذاکرات است.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل پیشرفته گفت: دولت سیزدهم دو مسیر را به موازات هم ادامه می‌دهد یکی لغو تحریم‌ها و دیگری بی‌اثر کردن تحریم‌هاست.

وی افزود: در مورد اول یعنی لغو تحریم‌ها اگرچه آمریکا بدعهدی کرده و از توافق برجام خارج شده اما تیم مذاکره کننده برای احقاق حقوق ملت ایران در برجام تمام تلاش خود را پای میز مذاکره دارند و از منافع ملت ایران دفاع می‌کنند و به دنبال لغو تحریم‌ها هستند.

نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در بخش دوم یعنی بی‌اثر کردن تحریم‌ها باید این نکته را بدانیم که نباید همانند دولت قبل همه چیز کشور را به مذاکرات گره بزنیم پس در کنار مذاکره برای لغو تحریم‌ها دولت سیزدهم توسعه و پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف را نیز به منظور بی‌اثر کردن تحریم‌ها در دستور کار قرار داده است.

گودرزی خاطرنشان کرد: توسعه صنعت هسته‌ای اقدام بسیار خوبی برای حمایت از مذاکره کنندگان است و باعث می‌شود تا تیم مذاکره کننده ما با دست پر در پای میز مذاکره حاضر شود.

وی افزود: باید بدانیم که هیچ عاقلی با ضعیف مذاکره نمی‌کند و اگر ما می‌خواهیم مذاکره کنیم و پای میز مذاکره امتیاز بگیریم باید قوی باشیم. بنابراین تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید و توسعه صنعت هسته‌ای پشتوانه خوبی برای مذاکره کنندگان‌ است.

گودرزی خاطرنشان کرد اگر ما می خواهیم کشورهای مختلف با ما روابط اقتصادی شان را گسترش دهند باید قوی شویم و راه آن هم بی اثر کردن تحریم ها و مقاوم سازی اقتصاد کشور است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536653