tto
22 مرداد 1401 - 17:21

شرکت کننده بجنوردی در پویش خبر خوب خبرگزاری فارس با موضوع « به احترام درختان» برگزیده شد

محمود ثابتی نژاد به عنوان پیمانکار اجرای پروژه به احترام درختان در روستای بیدک در پویش خبر خوب خبرگزاری فارس جز برگزیدگان این پویش شد.

محمود ثابتی نژاد، پیمانکار اجرای پروژه به احترام درختان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: هدف ما از اجرای این طرح و این نوع جدول‌گذاری فقط حفظ منابع طبیعی و آسیب نرسیدن به درخت است.

وی گفت: من در زمینه کارهای عمرانی و‌ اجرای طرح هادی در روستاها شامل جدول‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی با بخشداری مرکزی بجنورد فعالیت دارم.

پیمانکار اجرای این پروژه در خصوص اجرای این طرح افزود: در بخشی از اجرای طرح جدول گذاری آب‌های سطحی در روستای بیدک در مسیر اجرای طرح درخت بزرگ چند ساله‌ای وجود داشت که ما برای ادامه جدول گذاری دو راه در پیش داشتیم.

وی ادامه داد: راه اول و ساده‌تر و کم هزینه‌تر این بود که با قطع درخت ادامه جدول گذاری در مسیر اصلی و به شکل مرسوم انجام شود و راه دوم حفظ درخت و انحنا دادن به جدول گذاری از مسیر اصلی بود که البته هزینه بیشتری را نیز در برداشت.

پیمانکار این طرح با اشاره به اینکه مشابه این کار را در چند روستای دیگر نیز انجام داده است، گفت: من خودم دوستدار طبیعت هستم و حفظ درخت و منابع طبیعی از دغدغه‌های من است.

وی افزود: ما برای اینکه به درخت آسیب نرسد راه دوم را برای ادامه جدول گذاری انتخاب کرده‌ایم که البته این راه هزینه بیشتری را در برداشت چرا که باید مصالح و مواد بیشتری مصرف می‌شد.

ثابتی نژاد با تاکید بر اینکه اینگونه پیشنهادها در زمان اجرای طرح مطرح می‌شود، تاکید کرد: برای ما راحت‌تر بود که درخت قطع شود ولی ما این هزینه را فقط جهت حمایت از محیط زیست انجام‌ دادیم.

وی در خصوص نتیجه اجرای این طرح نیز گفت: این طرح از سمت اهالی روستای بیدک با استقبال خوبی مواجه شده و مردم از قطع نشدن درخت خیلی خوشحال شده و ابراز رضایت کردند.

گفتنی است آقای ثابتی نژاد پیمانکار این طرح دارای تحصیلات دانشگاهی بوده و در زمینه  اجرای طرح‌های هادی روستایی با بخشداری مرکزی بجنورد همکاری دارند.

انتهای پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 577871