tto
20 مرداد 1401 - 16:31

حمایت از رسانه‌ها جزو برنامه‌های بسیج آران و بیدگل است

کاشان - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل با اشاره به جایگاه ویژه رسانه‌ها در پیشرفت کشور و منطقه گفت: حمایت از خبرنگاران و صاحبان رسانه‌ها جزو برنامه‌های ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ ابوالفضل حسین‌دوست روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار افزود: تشکیل کارگروه و بسیج رسانه شهرستان هم در همین راستا بوده است که در ماه های قبل محقق شده است.

وی گفت: بسیج آران و بیدگل در بخش آموزش آمادگی دارد تا نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی برای اصحاب رسانه نقش پررنگی داشته باشد که در این زمینه هماهنگی‌هایی با بسیج رسانه استان اصفهان انجام شده است.

وی تصریح کرد: انتشار و انعکاس اخبار توسط رسانه‌ها در جامعه بسیار تاثیرگذار است، چنانچه رهبر فرزانه انقلاب در بیانات گذشته خود تاثیر رسانه را از موشک و حتی بمب اتم بیشتر برشمردند.

سرهنگ حسین‌دوست با اشاره به اینکه در دنیای امروز هم بیشتر سرمایه‌گذاری دشمنان روی رسانه و انتشار اخبار هدایت شده است، افزود: در این بین، افزایش سواد رسانه باید مورد توجه و هدف‌گذاری قرار گیرد.

وی، رسانه را ابزار مهم در دست قدرت‌های بزرگ برشمرد و گفت: قدرت‌های بزرگ جهان با رسانه و انتشار اخبار قدرت‌نمایی می کنند.

در پایان این آیین از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای آران و بیدگل با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

۱۷ مرداد ۱۳۷۷، «محمود صارمی»  خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در شهر مزار شریف مرکز ولایت (استان) بلخ در شمال افغانستان، به همراه هشت نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان شهید شدند.

تا مدت‌ها از سرنوشت این ۹ نفر خبری نبود تا اینکه پیکرهای آنان یافت و ۲۲ شهریور ۱۳۷۷ به تهران منتقل شد.

شورای فرهنگ عمومی کشور در نخستین سالگرد این رخداد مهم، هفدهم مرداد را به پاس قدردانی از این مقام «روز خبرنگار» نامید.

شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 566496