tto
15 مرداد 1401 - 11:02

انجمن مخالفان در شبه جزیره عربستان تجاوز اشغالگران به غزه را محکوم کرد

انجمن مخالفان در شبه جزیره عربستان ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غزه، همبستگی خود را با گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کرد.

- اخبار بین الملل -به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، انجمن مخالفان در شبه جزیره عربستان در بیانیه‌ای حملات وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرد که منجر به شهادت «تیسیر الجعبری» از برجسته‌ترین فرماندهان سرایا القدس و برخی ملت فلسطینی شد.

خبرگزاری تسنیمانجمن مخالفان در شبه جزیره عربستان اعلام کرد که این تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غزه نتایج عادی‌سازی برخی کشورهای عربی با اسرائیل است که به این رژیم جرات ارتکاب جنایت‌های بیشتری علیه ملت مظلوم فلسطین داد و همچنین خط بطلانی بر ادعای برخی است که گمان می‌کنند عادی‌سازی روابط می‌تواند جلوی خطر را بگیرد.

این انجمن در ادامه تاکید کرد که ما حمایت خود را از ملت فلسطین و آرمان آن اعلام می‌کنیم و این امر را بخش کوچکی از تعهد انسانی و اخلاقی خود می‌دانیم و در همین حال تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ملت بی‌گناه فلسطین را محکوم می‌کنیم.همچنین ما همکاری برخی رژیم عربی سازش‌کار با تل‌آویو را بشدت محکوم می‌کنیم و این درحالی است که رژیم آل سعود گام‌هایی به سوی عادی‌سازی روابط با این رژیم غاصب برداشته همانطور که به شرکت‌های اسرائیلی مجوز عبور از حریم هوایی عربستان را داده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: « ما بار دیگر بر حمایت خود از فلسطین و آرمان‌های آن و همچنین اتحاد گروه‌های فلسطینی تاکید و از تلاش و توطئه صهیونیست‌ها و برخی حاکمان سازش‌کار عربی برای مقابله با مقاومت جلوگیری می‌کنیم».

لبنان حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

لبنان حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کردترکیه حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

ترکیه حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کردبه صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک غزه / شلیک 180 راکت/ آمار شهدای غزه؛ 11 شهید و 100

به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک غزه / شلیک 180 راکت/ آمار شهدای غزه؛ 11 شهید و 100انجمن مخالفان در شبه جزیره عربستان در پایان اعلام کرد: ما شهادت برجسته ترین فرمانده سرایا القدس را به ملت فلسطین تسلیت و تبریک می‌گوییم و همبستگی خود را با مقاومت فلسطین برای مقابله با رژیم صهیونیستی اعلام می کنیم.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر دیروز در حملاتی به نوار غزه، ساختمانی را در خیابان الشهداء واقع در مرکز این نوار را هدف قرار دادند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از صبح امروز تا این لحظه یک فلسطینی در این حملات به شهادت رسیده و 4 نفر دیگر زخمی شدند.

شمار کلی شهدا هم تا این لحظه به 11 نفر و شمار مجروحان نیز به حدود 100 نفر رسیده است. از بین 55 زخمی، 23 نفر آن‌ها کودک و 13 نفر آن‌ها زن هستند که از بین آن‌ها اوضاع جسمانی 4 نفر وخیم است.

رژیم صهیونیستی همچنین روز جمعه در حمله هوایی به نوار غزه «تیسیر الجعبری» از برجسته‌ترین فرماندهان سرایا القدس ، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، را به شهادت رساند.

سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ اعلام ترور تیسیر الجعبری ادعا کرد که وی در حال برنامه‌ریزی برای عملیات شلیک راکت‌های ضد زرهی در نزدیکی مرزهای شمالی نوار غزه در پاسخ به ترور بسام السعدی در اردوگاه جنین بود.

شماری از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» با تاکید بر ادامه مقاومت و پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کابینه این رژیم را مسئول پیامد‌های این تجاوزات دانستند.

حمله همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه همچنین واکنش شدید سازمان‌ها ، نهادها و شخصیت‌های مختلف کشورهای اسلامی را برانگیخته است و این اقدام رژیم آپارتاید را نقض آشکار قوانین بین المللی و مصداق جنایت علیه بشریت و مردم بی دفاع فلسطین دانستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 540252