tto
06 مرداد 1401 - 08:39

بارش ها تا دوشنبه در چهارمحال و بختیاری ادامه خواهد داشت

شهرکرد-مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تا روز دوشنبه سیستم بارشی در استان است، گفت: به دلیل خشکی زمین و نفوذ کمتر آب در این فصل، بارش ها موجب ایجاد سیلاب می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهران چراغ‌پور شامگاه چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش‌های احتمالی پیش رو، اظهار کرد: یک سامانه بارشی از سمت جنوب وارد کشور شده است که چهارمحال و بختیاری را نیز در بر خواهد گرفت.

خبرنگار مهروی عنوان کرد: به دلیل آنکه زمین در این فصل خشک است و نفوذ آب کمتر رخ می‌دهد این بارش‌ها موجب ایجاد سیلاب و روان آب می‌شود.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از روزهای نخست، پیش آگاهی در خصوص احتمال این بارش‌ها در استان صادر شده است، مطرح کرد: از اواخر روز چهارشنبه رطوبت وارد استان شده است که در برخی مناطق بارش کم باران را شاهد بوده ایم.

ایمچراغ‌پور ادامه داد: از روز پنجشنبه بیشترین بارش‌ها را در منطقه «امام قیس» شهرستان بروجن و شهرستان کیار خواهیم داشت.

قیسکیاروی با تاکید بر اینکه در روز جمعه بارش‌ها کل استان را فرا خواهد گرفت، گفت: در روز جمعه این بارش‌ها تمامی مناطق استان را به غیر از مناطق جنوبی در بر خواهد گرفت.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، ۲۰ تا ۴۰ میلی متر بارش را در استان شاهد خواهیم بود.

چراغ‌پور با بیان اینکه این بارش‌ها تا شنبه ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: بارش‌ها در روز شنبه در مناطق جنوبی چهارمحال و بختیاری تقویت خواهد شد.

وی عنوان کرد: برای مناطق خانمیرزا و بروجن بیش از ۵۰ میلی متر بارش در روز شنبه پیش بینی می‌شود.

خانمیرزامدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تا روز دوشنبه این سیستم بارشی در استان است، مطرح کرد: بارش‌ها در روز یکشنبه هسته‌ای و نقطه‌ای است که بیشترین بارش‌ها در بروجن خواهد بود.

چراغ‌پور افزود: احتمال صدور اطلاعیه قرمز هواشناسی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

وی ادامه داد: عشایر باید سریعاً از اطراف رودخانه‌ها دور شوند و کشاورزان سریعاً اقدام به جمع آوری محصولات خود کنند.

آوری

منبع: مهر
شناسه خبر: 481908