tto
08 مرداد 1401 - 06:48

خسارت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومانی سامانه مونسون‌ به راه های سیستان و بلوچستان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: برآورد اولیه خسارت بارندگی های سامانه مونسون‌ به راهها و پل های محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است.

ایوب کرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: برآورد اولیه خسارت بارندگی های سامانه مونسون‌  به راهها و پل های محورهای  مواصلاتی  تحت پوشش این اداره کل بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است که احتمال افزایش میزان خسارت نیز پس ازجمع بندی کامل وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان افزود: تعداد۵۷ دستگاه ماشین آلات سنگین و ۱۱۵ نفر نیروی راهدار از آغاز سطح هوشیار قرمز هواشناسی به صورت شبانه روزی در حال انجام فعالیت و بازگشایی محورها هستند.

وی گفت: بیشترین خسارت در اثر بارندگی های چند روز اخیربه محورهای مواصلاتی بخش نصرت آباد  و محورهای حوزه شهرستان تفتان بوده است که متاسفانه یک پل در بخش نصرت آباد به طور کامل تخریب و به چند پل دیگر نیز در این محور خسارت وارد شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد:شهروندان از انجام سفرهای غیر ضروری، پرهیز وقبل از سفربا سامانه ۱۴۱ مدیریت راه‌های استان تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

انتهای پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 495108