tto
10 مرداد 1401 - 22:47

تغییر ذائقه، راهبرد اساسی دشمن در استعمار فرانو و جنگ شناختی است

قم - استاد حوزه و دانشگاه گفت: تغییر ذائقه برای دشمنان یک راهبرد اساسی است و این تغییر به جایی می‌رسد که جامعه را به تباهی و نابودی می کشاند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدوی رفع شامگاه دوشنبه در مراسم شب چهارم محرم در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه تغییر ذائقه جامعه مقدمه مهمی برای تغییر سبک زندگی مردم است، اظهار کرد: در این شیوه استعمار جدید دشمن با دستکاری کردن ذهن و نوع شناخت مردم جای خیر و شر را در نظر آنها عوض می‌کند.

خبرنگار مهروی با اشاره به اینکه اکثریت اهل علم و باسوادها در ذهنشان نبوده بر روی فرآیند انتخاب‌ها کار کنند، گفت: نهایت حجت اکثریت مردم برای انتخاب‌هایشان «خوشمان می آید» است و این در حالی است که انسان‌هایی که برای انسانیت ارزش قائل هستند فکر می‌کنند چرا بین گزینه‌های مختلف از یک گزینه خاص خوششان آمد و ریشه آن کجاست.

میاستاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: باید دقت کنیم که شناخت ما از کجا شکل می‌گیرد و در هیچ شرایطی عوامانه دست به انتخاب نزنیم. تغییر ذائقه برای دشمنان یک راهبرد اساسی است و این تغییر به جایی می‌رسد که جامعه را به تباهی و نابودی بکشاند.

مهدوی ارفع با تاکید بر اینکه خدا می‌گوید کسانی که بی مبالات هستند، گناه مستمر انجام می‌دهند و در شریعت و دین داری بی دقتی می‌کنند به جایی می رسند که در نهایت شریعت و دین را منکر می‌شوند، ابراز کرد: تغییر ذائقه، ریشه جنگ شناختی دشمن است و یکی از مصادیق امروزی آن منفور شدن آمران به معروف و محبوب شدن هنجارشکنان و هتاکان به احکام الهی است.

ارفعمیرسندوی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در مکتب اهل بیت (ع) شاخص سلامت جامعه است، اظهار کرد: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند اگر جامعه‌ای امر به معروف و نهی از منکر را ترک کند ظالمان بر آن جامعه مسلط می‌شوند نظام آن جامعه به فروپاشی خواهد رسید و خدا هم هیچ اعتنایی به مردم آن نخواهد کرد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: ایشان در خطبه نهج البلاغه می‌فرمایند همانا تمام اعمال نیکو و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر قطره‌ای در برابر اقیانوس بیکران است.

نهجالبلاغهمهدوی ارفع با تاکید بر اینکه ذائقه جامعه که عوض شد ممکن است مردم دیندار باشند ولی دشمن خدا، خاطر نشان کرد: قاتلان امام حسین (ع) اهل نماز شب و قرآن بودند ولی تحت تأثیر استعمار ذائقه شأن عوض شد تا در کربلا مقابل ولی خدا بایستند؛ امروز نیز در این استعمار فرانو و جنگ شناختی مراقب باشید که آسان به شناخت و تشخیص خودتان اعتماد نکنید که انتهای آن رسوایی است.

ارفعتأثیرشأنفرانو

منبع: مهر
شناسه خبر: 514248