tto
18 مرداد 1401 - 16:28

متوسط تلفات شبکه برق خراسان‌شمالی کمتر از میانگین کشوری است

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت تزویع برق خراسان شمالی گفت: متوسط تلفات شبکه برق استان ۲.۸ درصد کمتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا صبوری روز سه شنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری ایرنای خراسان شمالی که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد، اظهار داشت: شاخص تلفات شبکه توزیع برق در کشور به طور میانگین ۱۰.۶ درصد است اما این رقم در استان ۷.۸ درصد را شامل می شود.

علیرضا صبوریوی با بیان این که میانگین شاخص ساییدی برق(متوسط زمان خاموشی برق در یک سال به دقیقه) نیز در کشور ۴۰۰ دقیقه است افزود: این شاخص در استان ۷۸ دقیقه برآورد می شود و برای رساندن آن به ۷۰ دقیقه تا پایان امسال هدف‌گذاری شده است.

صبوری با اشاره به این که تراز تولید و مصرف برق در کشور با مشکل مواجه است خاطرنشان کرد: امسال با مدیریت درست انرژی حتی برق یک منزل مسکونی در استان قطع نشد و از آنجایی که استان ۱۲ هزار کیلومتر شبکه برق دارد، بیشتر قطعی ها ناشی از حوادث است.

وی افزود: در ارزیابی های سه سال گذشته رتبه شرکت توزیع برق استان در بین ۳۹ شرکت توزیع برق دیگر استان ها و کلانشهرها بین یک تا سه بوده است که نشان از کار زیربنایی و تلاش مجموعه برق در استان را دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی اظهار داشت: ۱۰۰ درصد ۲۴ خدمت این شرکت در حوزه مشترکان برق غیرحضوری است.

خبرنگاران؛ پیام رسانان امانت‌دار

خبرنگاران؛ پیام رسانان امانت‌دارصبوری در بخش دیگری از سخنان خود خبرنگاران را پیام رسانان بین مردم و مسوولان دانست و افزود: خبرنگاران واقعیت ها و مطالبات جامعه را به سازمان ها منعکس می کنند و وظیفه آن ها نیز پاسخگویی شفاف و صریح به خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه رسانه های استان فعالیت های دستگاه ها را به خوبی منعکس می کنند گفت: انعکاس این فعالیت ها احساس امید و نشاط را به ارمغان می آورد و انتقال انتقادات سازنده و پیشنهادات مردم و جامعه به دستگاه ها نقش حمایتی برای توسعه دارد.

محمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در مزار شریف روز هفدهم مردادماه ۱۳۷۷ خورشیدی به همراه هشت تن از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسید و شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

اینک ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و روستایی استان خراسان شمالی از برق برخوردارند و  ۳۸۵ هزار مشترک برق در بخش‌های تجاری، خانگی، ادارای و صنعتی و کشاوزی وجود دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 555448