tto
18 مرداد 1401 - 15:20

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد: دولت معیشت خبرنگاران را تامین کند

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار تامین می‌شود خبرنگاران توسط دولت شد و گفت: خبر و‌ خبرسازی در تغییر تاریخ نقش بسزایی دارد زیرا اگر اخبار صحیح داده شود، مردم درست تصمیم می‌گیرند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: پردازش رسانه‌های استانی به مسائل، مشکلات و چالش‌های مختلف از جمله اجتماعی مطلوب و رضایت‌بخش است.

خبرگزاری تسنیمیاسوجیاسوجوی با اشاره به اینکه نقد بی‌حجابی و توجه به ارزش‌ها  توسط رسانه‌ها امیدوار کننده است، عنوان کرد: رصد مشکلات اجتماعی از جمله طلاق و تیراندازی توسط رسانه‌های استانی ستودنی است زیرا در این زمینه آگاه‌سازی لازم را به کف جامعه انجام می‌دهند.

حسینی ابراز کرد: همیشه جهالت‌ها انسان را به مهلکه می‌رساند و انسان را از حقیقت‌ها دور می‌کند و حادثه عاشورا برای همه درس آموز است زیرا دروغ پردازی‌ها در وقوع واقعه عاشورا تاثیرگذاری زیاد داشته است.

امام جمعه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خبر و‌ خبرسازی در تغییر تاریخ نقش بسزایی دارد زیرا اگر اخبار صحیح داده شود، مردم درست تصمیم می‌گیرند.

اخبارحسینی با بیان اینکه خبر بر رفتارهای اجتماعی و تصمیم‌های سیاسی و فرهنگی تاثیر دارد، افزود: با این شرایط رسالت خبرنگار و رسانه بسیار مهم، سنگین و مقدس است.

وی ادامه داد: اگر آگاه‌سازی در جامعه صورت نگیرد، غفلت‌ها شکل می‌گیرد و بدون شک انسان غافل، تصمیم غلط می‌گیرد و ارزش‌های دینی و انسانی ذبح می‌شوند و انسان‌های ستمگر بر جامعه بشری حاکم می‌شوند.

حسینی بیان کرد: تحلیل‌ها باید با رویکرد صحیح و با مصلحت‌اندیشی در راستای تقویت انقلاب اسلامی باشد و در این زمینه خبرنگاران باید سواد رسانه‌ای خود را با مطالعه بیشتر ارتقا دهند.

وی خواستار انتشار اخبار امیدآفرین توسط رسانه‌ها شد و گفت: اکثر مدیران به تناسب امکانات و اعتبارات پیگیر رفع مشکلات مردم هستند که باید رسانه‌ها کمک کار این مدیران باشند.

اخباررئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در انتشار اخبار مصلحت‌ها دیده شود زیرا هدف تامین شرایط روحی و روانی جامعه است و در این راستا هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

اخبارحسینی تصریح کرد: هر خبری قابل انتشار نیست زیرا برخی اخبار عقل، منطق، حکمت و مصلحت بر آن حاکم نیست و به نوعی اشاعه آن در جامعه درست نیست.

اخبارمسائل خبرنگاران اصفهان در کمیته‌های تخصصی پیگیری می‌شود

مسائل خبرنگاران اصفهان در کمیته‌های تخصصی پیگیری می‌شودفعالیت خبرنگاران سرنوشت و ارزش‌های انسان را رقم می‌زند

فعالیت خبرنگاران سرنوشت و ارزش‌های انسان را رقم می‌زندامام جمعه اهل‌سنت بندرعباس: مطالبه‌گری خبرنگاران همانند امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه اهل‌سنت بندرعباس: مطالبه‌گری خبرنگاران همانند امر به معروف و نهی از منکر استوی عنوان کرد: جامعه ناگاه و غافل به دلیل دروغ پردازی رسانه‌های دشمن آسیب پذیر است و رسانه‌های انقلابی باید با دشمن مقابله کنند و با تولید محتوای فاخر و ارزشی به جنگ رسانه‌های آنان بروند.

انتهای پیام/544

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 555129