tto
09 مرداد 1401 - 19:24

۷۲ آشپزخانه اطعام حسینی در خراسان شمالی افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- اطعام حسینی با افتتاح ۷۲ آشپزخانه کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی روز -یکشنبه- با حضور مسوولان استانی در محل مسجد امام حسین(ع) بجنورد آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی در این آیین با بیان اینکه امسال نیز همچون سالهای گذشته ۷۲ آشپزخانه حسینی برای پخت اطعام نیازمندان پیش بینی شده است، افزود: طرح اطعام حسینی با هدف تهیه، طبخ و توزیع غذای گرم با کمک خیران و مراکز نیکوکاری سطح استان اجرا می‌شود.

مجید الهی راد با بیان اینکه این آشپزخانه های حسینی در سطح استان تا پایان ماه‌های محرم و صفر برپا است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸۵۰ هزار پرس غذای گرم و هفت هزار و ۵۰۰ بسته غذایی در قالب طرح اطعام حسینی و احسان حسینی بین نیازمندان استان توزیع شد. وی تصریح کرد: امیدواریم امسال با مشارکت و کمک های خوب خیران، عزاداران حسینی، مساجد و هیات های مذهبی بتوانیم غذای گرم و سبدهای کالایی بسیاری را بین نیازمندان توزیع کنیم.

مجید الهی رادمدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه خیران نیک‌اندیش می‌توانند برای مشارکت در طرح اطعام حسینی به‌صورت غیرحضوری کمک‌های خود را به دست نیازمندان برسانند، افزود: شماره‌گیری کد دستوری #۰۵۸*۸۸۷۷* و واریز وجوه نقدی به شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۶۱۰ امکان‌پذیر است.

طرح اطعام حسینی کاری جهادی و فرهنگی است

طرح اطعام حسینی کاری جهادی و فرهنگی استنماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد نیز در این آیین با اشاره به اینکه طرح اطعام حسینی را کاری جهادی، فرهنگی و دینی است، اظهار داشت: امام حسین (ع) برای ما برکات بسیاری داشته است و اکنون بسیاری از محرومان از برکات سفره ایشان بهره مند هستند.

حجت الاسلام رضا نوری در ادامه طرح اطعام حسینی را افتخاری در خدمت به نیازمندان عنوان کرد و گفت: ماه محرم و صفر تبلیغی برای دین، ارزش ها و افزایش انگیزه در خدمت رسانی است.

حجت الاسلام رضا نوریوی از مجموعه ها، هیات مذهبی، حسینه ها و تکایایی که به صورت مستقل در امر خدمت رسانی در طرح اطعام حسینی ورود پیدا کرده اند، قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا همدلی که در بین مردم کشورمان وجود دارد، دیده نمی شود.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی حدود ۱۱۲ هزار نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 507930