tto
26 دی 1401 - 11:18

شهرکرد سردترین شهر کشور گزارش شد

شهرکرد_مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: شهرکرد با ۱۲ درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین مرکز استان‌های کشور به ثبت رسید.

مهران چراغ پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در ادامه روزهای سردی که در سطح چهارمحال و بختیاری با آن روبرو بودیم، با اینکه دما چند درجه‌ای افزایش داشت، اما شهروندان این استان دمای زیر صفر درجه را تجربه می‌کنند.
وی افزود: شهرستان بن با ۱۵ درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین شهرستان چهارمحال و بختیاری بود، در همین مدت شهرکرد نیز با ۱۲ درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین مرکز استان‌های کشور به ثبت رسید.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: طی روز گذشته برای برخی نقاط استان بارش‌های برف را شاهد بودیم، بیشترین میزان این بارندگی‌ها برای مالخلیفه با ۱۰ میلی‌متر، لردگان ۷ میلی‌متر و کوهرنگ ۶ میلی متر بود که ۵ سانتی متر ارتفاع برف جدید در این شهرستان است، در حال حاضر ارتفاع برف در ایستگاه کوهرنگ به ۱۰۰ سانتی متر رسیده است.
چراغ‌پور عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود امروز بارش‌های پراکنده‌ایی در ارتفاعات به‌وقوع بپیوندد و بیشتر افزایش ابر انتظار می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود یک سامانه بارشی که کمی تضعیف شده است از صبح روز سه‌شنبه تا اواخر وقت در سطح چهارمحال و بختیاری فعال باشد، فعالیت این سامانه عمداً به صورت برف و در نواحی جنوبی به‌صورت باران و رعد و برق خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: وزش باد به نسبت شدید است و بروز پدیده‌هایی چون مه، کاهش دید و کولاک برف در گردنه‌ها، ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نیست.
چراغ‌پور به شهروندان چهارمحال و بختیاری توصیه کرد: طی روز سه‌شنبه از ترددهای غیرضروری در سطح استان خودداری کنند.
وی بیان کرد: با خارج شدن سامانه بارشی از چهارمحال و بختیاری برای اواخر هفته مجدداً هوای سرد و ماندگاری آن در سطح استان را خواهیم داشت.
منبع: مهر
شناسه خبر: 979980