tto
22 مرداد 1401 - 20:14

پایان ماجرای استعفا یا استیضاح شهردار شیراز/ اصنافی مجدد استعفا داد

شهردار شیراز در یک جلسه فوق‌العاده استعفا داد تا طرح استیضاح از سوی اعضای شورا پس گرفته شود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، استعفا یا استیضاح شهردار این کلانشهر از شامگاه پنجشنبه کلید خورد؛ آن هنگام که خبر رسید شورای شهر در یک جلسه فوق‌العاده و بدون حضور اصحاب رسانه تصمیم به استیضاح شهردار گرفته‌اند، این خبر که چون بمبی در فضای خبری شیراز بود واکنش‌های متعددی به همراه داشت.

خبرگزاری تسنیمشیرازشیرازپس از ساعتی سخنگوی شورای شهر اعلام کرد که به دلیل عدم حضور شهردار در جلسه مذکور و براساس قانون سید احسان اصنافی هنوز شهردار شیراز است؛ این خبر دیری نپایید و ساعتی بعد خبری به نقل از رئیس شورای شهر شیراز منتشر شد مبنی بر اینکه شهردار استعفا داده است.

به دنبال این جریان لطف‌الله شیبانی؛ فرماندار شیراز در مصاحبه با تسنیم و دیگر رسانه‌ها از عدم اطلاع و حضور خود در این جلسه سخن گفت که این عدم حضور تصمیم شورا را از وجاهت قانونی می‌انداخت.

سخنان و گمانه‌زنی‌ها ادامه داشت تا جلسه فوق‌العاده عصر امروز که البته باز هم غیرعلنی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و گویا در آن سید احسان اصنافی استعفای خود را مجدد مطرح کرده این در حالی است که پیش از این جلسه صحبت‌هایی از پس گرفته شدن استعفا نیز مطرح بود.

حال محمدرضا هاجری در اطلاعیه‌ای به شرح ماوقع جلسه امروز پرداخته و پاسخگویی به اصحاب رسانه را به فردا صبح موکول کرده است.

‌در این اطلاعیه آمده است: " شهروندان عزیز و خبرنگاران صبور و شکور شهر مقدس شیراز، به استحضار می‌رساند هفتاد و چهارمین جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر شیراز در مورخه شنبه 22 مردادماه راس ساعت 18:30 با حضور فرماندار شهرستان شیراز و معاون برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان شیراز و 13 عضو شورای شهر تشکیل و موارد ذیل به تصویب رسید.

شهردار شیراز در آستانه استیضاح؛ تنها 3مصوبه عمرانی شورا توسط شهرداری محقق شد

شهردار شیراز در آستانه استیضاح؛ تنها 3مصوبه عمرانی شورا توسط شهرداری محقق شدمعاون شهردار شیراز: موضوع جابه‌جایی انجمن روزنامه‌نگاران مطرح شده؛ نه تعطیلی

معاون شهردار شیراز: موضوع جابه‌جایی انجمن روزنامه‌نگاران مطرح شده؛ نه تعطیلیشهردار شیراز به اشخاص سفارشی و سیاسی بیرون شهرداری اجازه دخالت ندهد

شهردار شیراز به اشخاص سفارشی و سیاسی بیرون شهرداری اجازه دخالت ندهداول: باتوجه به استعفای مجدد شهردار شیراز، طرح استیضاح از دستور کار خارج و درخواست استعفای ایشان با حضور فرماندار توسط شورای شهر شیراز پذیرفته و سعید مصفا را به عنوان سرپرست شهرداری به مدت سه ماه انتخاب کردند.

دوم: به منظور پاسخگویی به خبرنگاران گرامی و عذرخواهی از برگزاری جلسات غیرعلنی، فردا یکشنبه 23 مردادماه راس ساعت 8 صبح جلسه نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر شیراز (دوره ششم) با اصحاب رسانه در سالن کمیسیون‌های شورا برگزار خواهد شد.

در پایان این اطلاعیه هاجری از خبرنگاران بابت تمامی قصورها در امر اطلاع‌رسانی عذرخواهی کرده است.

انتهای پیام/424/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 578681