tto
22 مرداد 1401 - 20:44

در جلسه مجوز حرفه‌ای استقلال چه گذشت؟/ کامرانی‌فر: خوشحالم که با فدراسیون تعامل دارید

مدیرعامل باشگاه استقلال به همراه معاونان خود با دبیرکل فدراسیون فوتبال دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ظهر امروز (شنبه) مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال با همراهی برخی از مسئولان این باشگاه میزبان حسن کامرانی‌فر دبیر کل فدراسیون فوتبال، مصطفی زارعی رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون و برخی دیگر از مسئولان فدراسیون فوتبال بود.

در این جلسه که به منظور بررسی شرایط اخذ مجوز حرفه‌ای باشگاه استقلال برگزار شد، آجورلو ضمن خوش آمدگویی به مسئولان فدراسیون فوتبال،گفت: با وجود گذشت بیست و یک دوره از رقابت‌های لیگ برتر، هنوز بسیاری از باشگاه‌های ما شرایط کامل حرفه‌ای را ندارند. نداشتن زمین تمرین اختصاصی یکی از اصلی‌ترین مشکلات تیم‌های ایرانی است. شرایط درآمدزایی باشگاه‌ها مطابق هزینه‌ها نیست و ما پیگیری این موضوع را آغاز کرده‌ایم. همانطور که می‌دانید همه جای دنیا حقوق باشگاه‌ها در خصوص پخش زنده و بازپخش ویدیوها رعایت می‌شود و ما اکنون در این حوزه ورود کرده‌ایم.

وی افزود: با حمایت وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال حرکت خواهیم کرد. من این موضوع که درآمدزایی باشگاه‌ها باید مانند سایر لیگ ها بر اساس ضوابط حرفه‌ای انجام شود را بیست سال پیش به رئیس وقت فدراسیون گفتم. باید حقیقت را به هواداران بگوییم و از سال قبل بنده به دنبال احقاق حقوق حقه هواداران استقلال هستم. تعامل لازم را با فدراسیون برای اخذ مجوز حرفه‌ای داریم و به این سمت در حال حرکت هستیم.

در ادامه حسن کامرانی‌فر عنوان کرد: برنامه فدراسیون این است که اخذ مجوز حرفه‌ای برای همه باشگاه‌ها الزامی شود. جلسات خوبی هم در این رابطه برگزار کرده‌ایم. باید باشگاه‌ها هم همکاری کنند و اعتبار باشگاه‌ها و لیگ ما به این موضوع بستگی دارد. برنامه لیگ قهرمانان هم تغییر کرده و قرار است با شرایط جدید برگزار شود. در خصوص مجوز حرفه‌ای با باشگاهی تعارف نمی‌کنیم. الان گرفتن سهمیه و داشتن مجوز حرفه‌ای شرط حضور در لیگ قهرمانان آسیا است و خوشحالم که باشگاه استقلال در این خصوص همکاری و تعامل لازم را دارد.

در پایان این جلسه مقرر شد تا این جلسات ادامه یابد و با تعامل و تلاش، باشگاه استقلال و سایر باشگاه‌ها بتوانند مجوز حرفه‌ای لازم را کسب کنند.

در این جلسه از باشگاه استقلال، مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال، سعید فتاحی معاون ورزشی، فرشید سمیعی معاون حقوقی، محمد حسین زرندی معاون ارتباطات، فرزاد نادری مدیر صدور مجوز حرفه ای و بهنام نصیری عضو‌ کمیته صدور مجوز حرفه ای  باشگاه و از فدراسیون فوتبال حسن کامرانی‌فر دبیر کل فدراسیون فوتبال، مصطفی زارعی و خانم جعفری حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 578849