tto
07 مرداد 1401 - 15:08

سخنرانان مجالس محرم شخصیت و راه سرور و سالار شهیدان را معرفی کنند

بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر گفت: سخنرانان مجالس عزای امام حسین (ع) باید حقیقت شخصیت و راه سرور و سالار شهیدان را به جامعه معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های امروز بوشهر با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن ماه محرم قرار داریم اظهار داشت: شناخت صحیح این ماه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

خبرنگار مهروی با اشاره به اینکه همه افراد جامعه باید نسبت به این مسیر شناخت کافی را پیدا کنند افزود: سخنرانان مجالس عزای امام حسین (ع) باید حقیقت شخصیت و راه سرور و سالار شهیدان را به جامعه معرفی کنند.

ع)امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر معرفی راه و هدف امام حسین (ع) به جامعه تصریح کرد: صاحبان منبر و مجلس از این فرصت به خوبی برای معرفی درس‌های عاشورا استفاده کنند.

ع)وی خاطرنشان کرد: اشک ریختن بر مصیبت امام حسین (ع) در ماه محرم ارزش بسیار زیادی دارد و سخنرانی به تنهایی اشک و گریه نمی‌آورد.

ع)دشتی با بیان اینکه اشک‌ها موجب ایجاد تحول و نجات بشریت می‌شود ادامه داد: باید با برگزاری مجالس مقتل خوانی و یادآوری مصیبت آن حضرت به یاد امام حسین (رع) اشک ریخت.

مقتلرعامر به معروف و نهی از منکر ضروری است

امر به معروف و نهی از منکر ضروری استامر به معروف و نهی از منکر ضروری استوی بر ضرورت پرشور و گرم برگزار کردن مجلس امام حسین (ع) تاکید کرد و گفت: افتخار بزرگان این سرزمین همواره بر این بوده که ایشان خادمان و بانیان مجلس عزای سرور و سالار شهیدان هستند.

ع)امام جمعه موقت بوشهر امر به معروف و نهی از منکر را یکی از واجبات الهی دانست و اضافه کرد: این فریضه مهم الهی به عنوان یک وظیفه عمومی باید به درستی در جامعه احیا و اجرا شود.

وی افزود: نباید بدون شناخت و با برخورد خشن برای اجرای ۲ فریضه مهم و الهی امر به معروف و نهی از منکر گام برداشت بلکه باید با شناخت دقیق در راستای اجرای این فریضه الهی گام برداشت.

دشتی با بیان اینکه همه آحاد جامعه نسبت به اجرای این فرایض الهی وظیفه دارند ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر در اصل دستور و امر به خوبی‌ها و نهی از بدهی‌ها است که باید جامعه نسبت به اجرای این فرایض الهی به صورت اصولی و صحیح گام بردارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 490949