tto
12 مرداد 1401 - 09:59

ضرورت تقویت وزارت صمت/ وقت تشکیل وزارت بازرگانی نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح دوباره تشکیل وزارت بازرگانی اقدام پسندیده‌ای نیست، گفت: در شرایطی که همه قیمت‌ها آزاد شده است، تشکیل وزارت بازرگانی مفهومی ندارد.

اسماعیل حسین‌زهی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: طبق برنامه ششم توسعه، دولت باید کوچک و چالاک شود.

خبرنگار مهرصمتوی افزود: در سال‌های گذشته تفکیک بازرگانی از وزارت صمت بر مبنای لایحه‌ای بود که دولت به مجلس داده است که از سوی شورای نگهبان رد شد.

صمتعضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح دوباره تشکیل وزارت بازرگانی اقدام پسندیده‌ای نیست، تصریح کرد: واردات محوری این وزارتخانه از اسم آن مشخص است؛ در شرایطی که همه قیمت‌ها آزاد شده است، تشکیل وزارت بازرگانی مفهومی ندارد.

حسین‌زهی تاکید کرد: باید روی تقویت وزارتخانه کنونی تمرکز کنیم تا اینکه وزارتخانه جدیدی تشکیل دهیم.

وی یادآور شد: این موضوع بر خلاف برنامه ششم توسعه است که هر چند در مجلس قبل مصوب شد، اما شورای نگهبان به آن ایراد گرفت. بستگی به این دارد که این موضوع در صحن به چه صورت مطرح شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای تشکیل وزارت بازرگانی، دولت باید لایحه دهد، زیرا در لایحه بار مالی و دیگر موارد پیش‌بینی می‌شود

منبع: مهر
شناسه خبر: 524211