tto
30 دی 1401 - 18:25

قدردانی فرمانده سپاه عاشورا از امام جمعه تبریز بخاطر اقامه نماز جمعه این شهر با لباس سبز پاسداری

فرمانده سپاه عاشورا از امام جمعه تبریز به خاطر اقامه نماز جمعه این شهر با لباس سبز پاسداری تشکر کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،  سردار  اصغر عباسقلیزاده  امروز در نامه‌ای از حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز به خاطر اقامه نماز جمعه این شهر با لباس سبز پاسداری تقدیر و  تشکر کرد.

این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

محضر مبارک نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز تبریز

سلام علیکم
اقدام معنادار، دشمن شکن و سرشار از روحیه انقلابی حضرتعالی‌ در نمازجمعه تبریز، اعلام موضعِ شایسته به پارلمان اروپا و پیام استقامت و امید به دوستداران انقلاب اسلامی بود.

اقدام امروز شما، واکنش انقلابی به مسیر انحرافی اروپا در مواجهه با ملت رشید ایران است. شما عملاً نشان دادید، سپاهِ عزیزِ ملت است.

اینجانب به نمایندگی از پاسداران جان برکف اعلام می‌کنم، تا نفس داریم بر عهد و پیمانی که با آرمانهای امام راحل، فرمانده معظم کل قوا و شهیدان بسته ایم، پایبند بوده و تا آخرین قطره خون از کیان اسلام و انقلاب محافظت خواهیم کرد.

آرمان و آرزوی ما ایستادن ملت شریف ایران بر قله های عزت و پیشرفت است.

در پایان بخاطر محبت های پدرانه تان نسبت به سبزپوشان حریم ولایت، خاضعانه سپاسگزاری میکنم و دوام توفیقات حضرتعالی را از خداوند منان خواهانم.

سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلیزاده 
فرمانده سپاه عاشورا

گزارش فارس حاکی است، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز امروز در محکومیت اقدام اروپا علیه سپاه با لباس سپاهی نماز جمعه این هفته تبریز را اقامه کرد و گفت: من هم با افتخار اعلام می‌کنم یک سپاهی هستم و این لباس افتخار، شجاعت و شرف است.

وی با اشاره به اقدام پارلمان اروپا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران اظهار کرد: امروز من هم با اجازه سردار فرماندهی سپاه عاشورا لباس سپاهی بر تن کردم، و با افتخار اعلام می‌کنم من هم یک سپاهی هستم و این همان لباس افتخار و شجاعت و شرف است و همگان بدانند دشمنان نمی‌توانند در مقابل سپاه بایستند. 

آل هاشم با بیان اینکه پارلمان اروپا در اقدام ناشایست و‌ نمایشی خود، سپاه را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داده است، افزود: این اقدام در بعد تبلیغاتی شاید کارکرد داشته باشد وگرنه در میدان عمل هیچ نتیجه‌ای ندارد. 

امام جمعه تبریز ادامه داد: جناب اروپا یادت رفته است که در سال ۲۰۱۹ ترامپ سپاه را در لیست تروریستی قرار داده بود! مگر چه اتفاقی اقتاد که شما می‌خواهید همان مسیر تنش را ادامه دهید؟

وی با تاکید بر اینکه این تحرکات ایذایی همیشه به رشد نیروهای مسلح منجر شده است که نمونه‌اش دوران دفاع مقدس است که تحت شدیدترین تحریم‌ها بودیم، ادامه داد: آن دوران نتیجه چه شد؟ آیا جز استقلال و خوداتکایی ما در ابعاد نظامی بود؟ پس این اقدام هیچ حرکت و تاثیری در رشد و بالندگی سپاه نخواهد داشت. 

نماینده ولی فقیه در استان متذکر شد: سپاه رشد و اثرگذاری و بالندگی خود را با قدرت ادامه خواهد داد و همان‌طور که سابقه هم نشان داده است این تحرکات اثری نخواهد داشت. 

وی در توضیح بیشتر گفت: البته کاملا مشخص است که دشمنان می‌خواهند تلافی شکست‌های منطقه‌ای و‌ آشوب اخیر را انجام دهند؛ چرا که کشورهای تروریست‌پرور در یک فقره داغش را به وجود آوردند و امروز سپاه مقدس را می‌خواهند تروریست بدانند. 

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه گویا اروپا حافظه کوتاه مدت خود را هم از دست داده است، ادامه داد: اروپا از خود بپرسد که کدام نهاد در مقابل تروریست تکفیری ایستاد؟ جز سپاه! جز جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح؛ باز هم تکرار می‌کنم این اقدام در میدان عمل هیچ تاثیری ندارد و اروپا به خوبی می‌داند که یک اقدام موضع است نه اقدام موثر.  

پایان پیام/60027

منبع: فارس
شناسه خبر: 987286