tto
13 مرداد 1401 - 12:54

دیدار و گفتگوی مذاکره کنندگان ایران و روسیه در وین

امروز علی باقری، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان با میخائیل اولیانوف، مذاکره کننده روسیه در وین دیدار و گفتگو کرد.

- اخبار بین الملل -به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ علی باقری، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان امروز در نخستین دیدار خود در وین با هیئت مذاکره کننده روسیه دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری تسنیممذاکرات رفع تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران در این دور در وین برگزار خواهد شد و قرار است هیئت ایرانی در خصوص پیش نویس پیشنهادی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتگو کند.

پیشتر علی باقری درباره این دور از مذاکرات گفت: «هدف مذاکرات تعیین شرایط بازگشت آمریکا به توافق است، از این رو آمریکا نمی‌تواند برای ایران که عضو برجام است قید و شرط تعیین کند. در مذاکرات پیش رو، اراده جدی و واقعی آمریکا برای دستیابی به توافق راستی آزمایی می‌شود.»

او همچنین با اشاره به نقض تعهدات آمریکا اظهار کرد: « مسئولیت بر عهده آنهایی است که توافق را نقض کرده و در فاصله گرفتن از میراث‌ منحوس گذشته ناکام مانده‌اند. آمریکا باید قدردان فرصتی باشد که با سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده است؛ توپ در زمین آنهاست تا از خود پختگی نشان داده و مسئولانه عمل نماید.»

این دور از گفتگوها به روال قبل با هماهنگ کنندگی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.

باقری: دور جدید مذاکرات، راستی‌آزمایی جدیت آمریکا برای دستیابی به توافق است

باقری: دور جدید مذاکرات، راستی‌آزمایی جدیت آمریکا برای دستیابی به توافق استباقری: آمریکا قدردان فرصتی باشد که با سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده است

باقری: آمریکا قدردان فرصتی باشد که با سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده استانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 532242