tto
04 اسفند 1401 - 17:58

اقدامات طرف عراقی درباره پرونده ترور شهید سلیمانی نهایی شود

وزیر خارجه با اشاره به اقدامات حقوقی جامع ایران در خصوص پرونده پیگیری ترور شهید سردار سلیمانی، خواستار نهایی شدن اقدامات طرف عراقی در خصوص این پرونده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای خود در بغداد با مقامات عراقی، روز پنجشنبه (چهارم اسفندماه) با فائق زیدان رئیس شورای عالی قضائی عراق دیدار و در خصوص موضوعات مختلف تبادل نظر نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام‌های گرم حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و حجت الاسلام اژه ای، دعوت رسمی رئیس قوه قضائیه کشورمان از مقام قضائی عراق جهت سفر به ایران را به اطلاع رساند.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات حقوقی جامع ایران در خصوص پرونده پیگیری ترور شهید سردار سلیمانی، خواستار نهایی شدن اقدامات طرف عراقی در خصوص این پرونده شد.

وی در ادامه با تشریح آخرین وضعیت روابط تهران - بغداد، از تلاش‌های فائق زیدان جهت تشکیل کمیته عالی امنیتی بین دو کشور تشکر نموده و تاکید نمود که حضور برخی گروهک‌های جدایی طلب و ضد انقلاب در اقلیم کردستان عراق، نه تنها تهدیدی برای امنیت جمهوری اسلامی ایران، بلکه تهدیدی برای امنیت کردستان عراق و بغداد نیز می‌باشد.

فائق زیدان نیز در این دیدار، ضمن تشکر از سلامهای ریاست جمهوری و پیام دعوت حجت الاسلام اژه ای، به تشریح اقدامات همه جانبه قضائی طرف عراقی جهت صدور کیفرخواست علیه مباشرین و طراحان عملیات ترور شهیدان سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان پرداخته و بر عزم ملی و جدی عراق در محاکمه عوامل این ترور تاکید نمود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1052990