tto
12 بهمن 1401 - 02:51

آخرین خبرها از بارش برف و باران در لرستان/راه ۷۳۳ روستا مسدود است

خرم‌آباد- مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان آخرین خبرها در رابطه با بارش برف و باران در مناطق مختلف این استان را تشریح کرد.

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با توجه به بارش سنگین برف در مناطق مختلف استان، راه ارتباطی ۷۳۳ روستا در شهرستان‌های خرم آباد، الیگودرز، دلفان و بروجرد مسدود است.

وی، عنوان کرد: عوامل راهداری در حال انجام عملیات راهداری برای بازگشایی این راههای روستایی هستند، اما با توجه به وزش باد شدید، کولاک و بوران که در جاده‌ها حاکم است، مقداری عملیات راهداری را با کندی مواجه کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان، افزود: در شهرستان پلدختر به دلیل ریزش کوه راه سه روستا در بخش معمولان و مرکزی مسدود شده است.

پازوکی با بیان اینکه در کوهدشت نیز به دلیل ریزش کوه گردنه «پای آستان» مسدود شده و محور جایگزین آن گراب به کوهنانی است، گفت: برق مناطق «وارک» شرقی و غربی هم قطع است، به دلیل اینکه راه ارتباطی این مسیر قطع است، هنوز موفق نشده‌اند که برق این مناطق را وصل کنند.

وی، ادامه داد: در گردنه «هیراب»، «گشور» و «گاماسیاب» تردد صرفاً با زنجیر چرخ امکان پذیر است و درخواست ما این است که هموطنان از ترددهای غیر ضرور در مناطق کوهستانی و صعب العبور جدا خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه این سامانه بارشی تا پایان روز چهارشنبه در جو منطقه حاکم است و بارش‌های چشمگیری هم خواهیم داشت، همه عوامل امدادی و خدماتی استان در حالت آماده باش هستند، گفت: درخواست ما این است که مردم از ترددهای غیر ضرور حتماً خودداری کنند، در مناطق صعب العبور و کوهستانی اگر تردد کردند مجهز به زنجیر چرخ و وسایل امدادی و گرمایشی باشند.

پازوکی، افزود: با توجه به برودت هوایی که در استان حاکم است در مصرف حامل‌های انرژی به خصوص گاز صرفه جویی کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011690