tto
08 آذر 1401 - 14:33

ششمین چمن ورزشی درون مدرسه‌ای طرح شهید سلیمانی در استان کرمان افتتاح شد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ششمین زمین چمن مصنوعی طرح بهینه‌سازی فضای ورزشی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در "نوق" افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ششمین زمین چمن مصنوعی طرح بهینه‌سازی فضای ورزشی "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" در سطح استان کرمان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان در مدرسه دبیرستان حاج حبیب‌الله شریفی بهرمان نوق با اعتبار 500 میلیون تومان افتتاح شد.

رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین افتتاح این پروژه ورزشی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح مبلغ 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، اظهار داشت: توسعه فضای ورزشی دانش آموزان براساس استاندارد کشوری و جهانی در استان کرمان را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی، گفت: سرانه ورزشی استان کرمان در حال حاضر از میانگین کشوری پایین‌تر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، افزود: با تلاش وزارت آموزش و پرورش برای نخستین بار در استان از اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها در حوزه تربیت بدنی و سلامت، تلاش داریم با مشارکت خیرین، نهادهای انقلابی و غیره نسبت به برقراری عدالت تربیتی از حیث دسترسی به فضای ورزشی درون مدرسه‌ای مناسب اقدام کنیم.

رضایی از اختصاص 18 میلیارد تومان اعتبار جهت ساخت فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای در مدارس استان کرمان با اولویت مدارس دخترانه خبر داد گفت: تعداد 72 طرح در سطح مدارس استان کرمان در قالب طرح شهید سلیمانی در حال اجرا است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در قالب این طرح 12 سالن ورزشی، 33 زمین چمن مصنوعی، 12 زمین ساحلی و 15 کلاس درس تربیت بدنی با حمایت خیرین و استفاده از اعتبارات درون استانی ساخته خواهد شد.

به گزارش تسنیم، زمین چمن مصنوعی دبیرستان حاج حبیب‌الله شریفی بهرمان نوق با مساحت 970 متر مربع با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888383