tto
17 بهمن 1401 - 14:03

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اردبیل

اردبیل-مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با هدف رسیدن زنان تحت حمایت کمیته امداد به توان معیشتی و اقتصادی در اردبیل اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حسین‌نژاد پیش از ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل اظهار کرد: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با هدف رسیدن زنان تحت حمایت کمیته امداد به توان معیشتی و اقتصادی در اردبیل اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ۴۰۰ نفر از زنان زیر ۵۰ سال سرپرست خانوار در ابعاد حمایتی قرار می‌گیرند، گفت: اجرای این طرح به عنوان یک اولویت مهم و اساسی مبنای کار است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم برای عملیاتی‌سازی این طرح انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد است که همواره در تلاش هستیم با مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال پایدار به خوداتکایی آن‌ها کمک کنیم.

حسین‌نژاد افزود: یکی از دغدغه‌های مسئولین در سطح کشور این است که در بحث خیرات و احسانات، دستگاه‌های متعددی ورود پیدا کرده‌اند که پراکندگی این مراکز باعث شده است تا از اهداف مورد نظر دور باشند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه «سخا» اشاره کرد و گفت: سامانه خیر و احسان با هدف هدایت مؤسسات و نهادهای حمایتی به سمت و سوی یک هدف خاص رونمایی خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1022507