tto
09 مرداد 1401 - 23:36

وقوع ۳ آتش‌سوزی مشکوک در شمال فلسطین اشغالی

منابع صهیونیستی تائید کردند که ۳ آتش‌سوزی مشکوک در شمال فلسطین اشغالی رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع فلسطینی از جمله روزنامه معاریو از وقوع ۳ آتش‌سوزی در منطقه الجلیل اعلی در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

خبرگزاری مهرمعاریوالجلیلعلت این آتش‌سوزی‌ها هنوز اعلام نشده، اما حجم آن به نسبت قابل توجه اعلام شده است.

منطقه الجلیل اعلی در شمال رژیم صهیونیستی در چند ماه گذشته شاهد برخی حوادث بوده که علت عمده این حوادث اعلام نشده است.

الجلیلاز سوی دیگر وقوع آتش سوزی‌ها در منطقه الجلیل اعلی کمتر از ۲۴ ساعت پس از آن صورت گرفته که یک پادگان آموزش نظامی رژیم صهیونیستی نیز در معرض آتش سوزی قرار گرفت.. در همین ارتباط نیز روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» با تائید وقوع این آتش سوزی گفته است که حادثه مذکور در حومه شهر «مودیین» و منطقه حفاظت شده موسوم به «باغ کتاب مقدس» در ناحیه «نئوت کدومیم» اتفاق افتاد و ۲۱ آتش‌نشان با کمک چهار هواپیما و یک بالگرد، برای خاموش کردن آن حاضر شدند. در ادامه این خبر گفته شده که آتش‌نشانان تلاش کردند از رسیدن آتش به پارک موسوم به «پارک ملی اسرائیل» که منطقه حفاظت شده موسوم به «باغ کتاب مقدس» در آن واقع شده، جلوگیری کنند.

الجلیلتائیدمودییننئوتکدومیمجزئیات زیادی از ابعاد آتش سوزی روز یکشنبه در مجاورت پایگاه نظامی صهیونیست‌ها اعلام نشده و علت آن هم به مانند سلسله حوادث قبلی در مناطق اشغالی «در دست بررسی» گفته شده است، هرچند با توجه به دوربین‌های نظارتی در اطراف پایگاه‌های نظامی بعید است که این آتش سوزی به مانند دیگر حوادث چند ماه گذشته تصادفی رخ داده باشد.

طی چند ماه گذشته مناطق مختلف رژیم صهیونیستی با مجموعه‌ای از آتش سوزی‌ها و حوادث امنیتی مشکوک روبرو بوده که علت آن اعلام نشده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 508833