tto
22 مرداد 1401 - 17:35

وجود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه تعطیل در لرستان

خرم‌آباد- استاندار لرستان از وجود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه متوقف و تعطیل در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد زیویار امروز شنبه در شورای اطلاع رسانی لرستان گفت: تقارن سالروز خبرنگار با روز عاشورا را مایه برکت می‌دانیم و بی شک خبرنگاری حرفه‌ای اعتقادی و همراه با دغدغه‌های مردم است.

خبرنگار مهرزیویاروی با اشاره به اینکه خبرنگاری شغلی خاص و دارای مسئولیت زیاد است، اظهار داشت: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولین، با انعکاس نقطه‌نظرات مردم می‌توانند جهت‌های مناسبی برای مسئولان مشخص کنند.

وجود ۱۰۰ هزار میلیارد پروژه تعطیل در لرستان

وجود ۱۰۰ هزار میلیارد پروژه تعطیل در لرستانوجود ۱۰۰ هزار میلیارد پروژه تعطیل در لرستاناستاندار لرستان همراهی، همدلی و همدردی با مردم و انعکاس مشکلات واقعی را کار بسیار مهم خبرنگاران دانست و افزود: کار خبرنگار صرفاً نوشتن خبر نیست، نوشتن خبر با احساس مسئولیت همراه است که این موضوع وظیفه خبرنگار را سنگین‌تر می‌کند.

زیویار افزود: خلاق بودن، داشتن علم و دانش، تجربه، جسارت و شجاعت، تعهد را از جمله ویژگی‌های بارز خبرنگاران است.

زیویاروی ادامه داد: برنامه کلنگ‌زنی پروژه جدید در دستور کار دولت سیزدهم قرار ندارد و هدف تلاش برای به نتیجه رساندن پروژه‌های نیمه تمام استان است.

استاندار لرستان تصریح کرد: بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه متوقف و تعطیل شده در سطح استان وجود دارد که باید نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته و تمرکز بر تکمیل آنها باشد.

برنامه وزارت نیرو بر احداث «معشوره»

برنامه وزارت نیرو بر احداث «معشوره»برنامه وزارت نیرو بر احداث «معشوره»معشورهزیویار یادآور شد: در سیل مردادماه بیش از ۷۰ درصد به شهر الیگودرز خسارت وارد شده و این خسارات بیشتر در بخش زیرساخت‌های اقتصادی بوده است که گزارش‌های آن در اختیار مدیریت بحران کشور قرار گرفته است و در این چند روز ۳۰ میلیارد تومان برای تعمیر تجهیزات اختصاص داده شده است.

زیویاروی عنوان کرد: حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار جدید به بیمارستان نیایش خرم آباد تعلق گرفته و برای تکمیل این پروژه ۲۷۰ میلیارد تومان دیگر از محل ماده ۵۶ اختصاص خواهد یافت، بیمارستان رازی کوهدشت، چهارخطه پلدختر - خرم‌آباد موانع آنها برطرف شده و ارقام مورد نیاز در اختیار این پروژه‌ها قرار خواهد گرفت.

کوهدشتچهارخطهاستاندار لرستان افزود: تاکنون حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب بند الف تبصره ۱۸ به لرستان اختصاص یافته و دستگاه‌های اجرایی باید برای جذب ما بقی اعتبارات تلاش بیشتری داشته و پیگیری کنند.

بقیوی گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و به تبع آن کمبود منابع آبی، تکمیل سد «معشوره» به عنوان یک ضرورت برای وزارت نیرو محرز شده و این سد جزو پروژه‌های مصوب تهاتر نفتی قرار گرفته که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تکمیل آن ضروری است.

معشورهجزو

منبع: مهر
شناسه خبر: 577910